KISACA ÇUKUROVA

Türkiye ekonomisinin lider kuruluşları arasında yer alan Çukurova Grubu, Cumhuriyet'in kuruluşundan bu yana Türkiye'nin gelişimine katkıda bulunmaktadır.

TÜRK EKONOMİSİNİN YENİLİKÇİ GÜCÜ

1923 yılında, Tarsus'ta bir dokuma fabrikası olarak kurulan Çukurova, hızla büyüyerek, dokuma ve inşaat makinaları üretimi başta olmak üzere endüstriyel faaliyet gösteren bir şirketler grubu haline gelmiştir. Geleneksel faaliyet alanı olan endüstri sektöründe güçlü bir mirasa sahip olan Çukurova Grubu, bu alandaki çalışmalarına her zaman büyük önem vermiştir. Gelişim sürecini başarıyla tamamlayan Grup, iddialı stratejik hedeflerini gerçekleştirmek için faaliyet alanını genişletme kararı almıştır. Çukurova Grubu, tüm girişimlerine, gücünü gelişim ve yenilikçilikten alan bir yaklaşımla yön vermektedir.

Büyük altyapı projelerine imza atan Çukurova Grubu, Türk toplumunun ilerlemesine etkin bir biçimde ve gururla katkıda bulunmaktadır.

GENİŞ COĞRAFİ YAYILIM

Küreselleşme çağında, uluslararası konumlanmanın, başarı ve büyümenin ön koşulu olduğu bilinciyle hareket eden Çukurova Grubu, Türkiye'deki ve yurt dışındaki girişimlerinde, lider uluslararası şirketlerle uzun soluklu ve karşılıklı kazancı hedefleyen ilişkiler kurmaktadır. Finansal büyüme, teknik bilgi paylaşımı ve ilgili sektörlerde uzmanlık kazanılmasını hedefleyen bu işbirlikleri sayesinde Çukurova Grubu, dünyadaki bir çok bölgeye en yüksek kalitede ürün ve hizmet sunmayı başarmaktadır.

BENZERSİZ BİR İŞ YAPMA KÜLTÜRÜ

Çeşitli sektörlerdeki yatırımlarıyla Türkiye'nin önde gelen holdinglerinden biri olan Çukurova Holding, ülkenin gelişimine katkıda bulunmaktan kıvanç duymaktadır. Çukurova Grubu özgünlüğe ve çatısı altındaki şirketlerin bağımsız karar alma süreçlerine değer vermekte ve bu özellikleri sadakat ve birliğin temeli olarak görmektedir. Söz konusu değerleri temel alan Grup, bünyesindeki şirketlere büyük ölçüde karar alma özgürlüğü tanımaktadır. Bu benzersiz strateji sayesinde şirketler, Çukurova Grubu'nun felsefe ve idealleriyle tam bir uyum içinde çalışabilmektedir.

ENDÜSTRİDE KÖKLÜ VE LİDER

İnşaat makinaları, yükleyici, ekskavatör, forklift ve jeneratör üretimi de gerçekleştiren Çukurova Grubu, kuruluşundan bugüne ana faaliyet alanı olan endüstri sektöründe hizmet vermektedir. Bununla beraber, kâğıt dâhil olmak üzere pek çok endüstriyel ürün de üretmektedir. Çukurova Grubu, ürünlerini, hem yurt içi hem de yurt dışı pazarlarda, gelişmiş uluslararası piyasalarda tüketiciyle buluşturmaktadır.

BANKACILIKTA ULUSLARARASI İTİBAR

Evrensel bir bankadan beklenen tüm hizmetleri müşterilerine sunan BCP, kurumsal ilkeler çerçevesinde faaliyet gösteren bir İsviçre bankası olmanın itibarına sahiptir.

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK BİLİNCİYLE ATILAN ADIMLAR

Bilinçli bir kurumsal vatandaş olma yönünde yürüttüğü çalışmalardan da anlaşılacağı üzere, toplumun ilerlemesine yönelik duyulan sorumluluk, Çukurova Grubu geleneğinin önemli bir parçasıdır. Grup şirketleri, önemli kültürel ve sanatsal etkinliklere sponsor olmanın yanı sıra hayır kurumlarına verilen destekle de toplumsal gelişime katkı sağlamaktadır.